gabinet dentystyczny zabrze - Dla stomatologów

stomatolog zabrze

Środki wykorzystywane podczas leczenia zębów u dzieci

Dentyści zajmujący się leczeniem zębów u dzieci starają się o to, aby takie leczenie było przeprowadzane w sposób jak najbardziej dla nich bezstresowy. Dlatego starają się przeprowadzać takie leczenie pod odpowie

gabinet dentystyczny zabrze - Dla stomatologów stomatolog zabrze
dnim znieczuleniem. Poza tym sięgają po odpowiednie narzędzia pozwalające im na dokładne ustalenie stanu uzębienia u dzieci i zaplanowanie procesu leczenia. Starają się sięgać po inne środki niż w przypadku osób dorosłych. Dlatego wykorzystują na przykład kolorowe plomby i pozwalają dzieciom wybrać kolor swoich plomb. Dzięki temu dzieci mogą na chwilę oderwać się od samego leczenia zębów. Jednak podstawową zasadą leczenia zębów u dzieci pozostaje fakt, że trzeba starać się o ratowanie wszystkich zębów nawet, jeżeli trzeba byłoby wykonać bardziej specjalistyczne zabiegi.

Szkolne badania stomatologiczne wykonywane są w takich placówkach, w których pracują dentyści. Mogą oni przeprowadzać podstawowe przeglądy stomatologiczne i badania służące ustaleniu, jakiego rodzaju leczenie musi zostać przeprowadzone u dzieci. Jeżeli nie są to zbyt skomplikowane rodzaje leczenia, to mogą zostać wykonane w szkolnym gabinecie. W przeciwnym razie dziecko otrzyma skierowanie do innego gabinetu dentystycznego. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, gdy dziecko musi skorzystać z pomocy ortodonty. Zdarza się, że problemy dziecka ze zgryzem nie są jeszcze widoczne dla rodziców i tylko fachowa ocena stanu uzębienia może pozwolić na ich zdiagnozowanie. Poza tym szkolni dentyści mogą skierować dziecko na zabieg ekstrakcji zęba.


Miejsca wykonywania stomatologicznych zabiegów profilaktycznych

Profilaktyka uważana jest przez wszystkich lekarzy za najlepszy sposób zapobiegania występowania różnych chorób. Podobnie jest w przypadku osób posiadających problemy z zębami lub chcących zapobiec wystąpieniu schorzeń zębowych. Mogą one więc korzystać z przeglądów dentystycznych, wybielania zębów i podstawowego borowania. Tego rodzaju zabiegi wykonywane są w praktycznie wszystkich gabinetach stomatologicznych niezależnie od ich wielkości. Różnica pomiędzy takimi gabinetami związana jest jedynie z poziomem dostępności poszczególnych produktów dentystycznych. Mogą być one wykorzystywane na każdym etapie przeprowadzania zabiegów na zębach, które powinny być odbywane jak najczęściej w zależności od zmieniającego się zapotrzebowania.

Specjalistyczne usuwanie zębów wykonywane przez chirurgów zębowych najczęściej pozostaje bezbolesne. Dzięki temu można go przeprowadzać bez żadnych problemów u osób w każdym wieku. Zwłaszcza dzieci bardzo cieszą się wówczas, gdy mogą korzystać z bezbolesnego zabiegu usuwania zębów. Oczywiście usuwanie jednego zęba przeprowadzane jest bardzo szybko podczas jednej wizyty i nie jest połączone z żadnymi dodatkowymi komplikacjami, natomiast ekstrakcja większej ilości zębów musi być przeprowadzana pod większą kontrolą, a niekiedy nawet w poważniejszym znieczuleniu. Tylko wówczas będzie można pomóc pacjentowi w powrocie do normalnego życia i sprawić, że nie odczuje on żadnych dolegliwości związanych z usunięciem tak dużej ilości zębów.


Profilaktyka stomatologiczna

W celu maksymalnego ograniczenia wystąpienia bólów zębów na tle zmian w obrębie tkanki twardej i stanów chorobowych miazgi należy:

dbać o higienę jamy ustnej:
przynajmniej 2 razy dziennie szczotkować zęby pastą zawierającą fluor;
delikatnie szczotkować dziąsła i język;
przestrzenie międzyzębowe czyścić nicią dentystyczną;
stosować płyn do higieny jamy ustnej;
ograniczyć spożycie produktów zawierających cukier;
stosować dietę bogatą w wapń;
spożywać duże ilości wody w celu wspomagania procesu produkcji śliny;
regularnie kontrolować stan uzębienia u dentysty:
raz na 12-24 miesiące ? osoby bez problemów z zębami i jamą ustną;
co 6 miesięcy ? dzieci (w celu szybszego wykrycia ewentualnych zmian);
przeprowadzać czyszczenie uzębienia w gabinecie stomatologicznym;
w razie potrzeby stosować zalecone przez lekarza kuracje fluoryzacyjne.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/B%C3%B3le_z%C4%99b%C3%B3w



© 2019 http://dla-stomatologow.tadbud.com.pl/